Украйна стигна до ценен успех над Ирландия с 1:0 като гост в мач от Лига Б, група 1 на турнира Лига на нациите. Единственото попадение в Дъблин вкара Виктор Циганков в 47-ата минута.

БГНЕС
17 снимки

Гостите стигнаха до гол в 38-ата минута след мощен шут от далечна дистанция на Тарас Качараба. Попадението обаче беше прегледано от ВАР, след което отменено заради засада.

Две минути след почивката Украйна поведе. Виктор Циганков изпълни перфектно пряк свободен удар, който не остави шансове на вратаря за 0:1.

До края на двубоя Шейн Дъфи и Джейсън Найт имаха добри възможности да изравнят, но не съумяха да поразят целта.

В другия мач от групата Шотландия надви с 2:0 Армения у дома. Головете за „гайдарите” вкараха Антъни Ралстън в 28-ата минута и Скот МакКена в 40-ата минута.

Във временото класиране по три точки имат Шотландия, Украйна и Армения, докато Ейре е на дъното с две загуби.