Полша победи с 1:0 отбора на Уелс в мач с над 30 нарушения от Лига А4 на Лигата на нациите.

84 снимки

Двубоят беше много тежък от физическа гледна точка, тъй като доминираха твърдите единоборства, а чистите голови положения бяха рядкост. В 25-тата минута дойде първото такова, след като Робърт Левандовски засече топка с глава, след подаване от свободен удар, но Уейн Хенеси показа страхотен рефлекс. Осем минути по-късно се откри и първата възможност пред Уелс. Даниел Джеймс направи хубав пробив и остана очи в очи с Войчех Шчесни, но полският страж предугади намеренията му и успя да отрази.

През второто полувреме сблъсъците и здравите влизания продължиха. В 58-та минута Левандовски успя да промуши топката към Карол Швидерски, който след разбъркване в наказателното поле успя да преодолее Хенеси и да изведе отбора си напред в резултата. Само две минути по-късно Уелс можеше да изравни, след като Бренън Джонсън връхлетя върху топката, изстрелвайки я към долния ляв ъгъл, но Шчесни отби удара до гредата. Уелс постепенно взе предимство, но чистите ситуации отсъстваха. В 91-та минута дойде последният шанс за домакините. Гарет Бейл стигна до центриране и удари топката с глава, но изстрелът му срещна напречната греда.

С тази победа Полша запазва мястото си в Лига А4 на третата позиция с актив от 7 точки, докато Уелс изпада в долното ниво, след като успя да запише само една точка.