Белгия помете Шотландия с 4:0 в приятелски мач, игран на митичния "Хемпдън Парк" в Глазгоу.

"Червените дяволи" вкараха веднъж през първата част и на три пъти през втората. Резултатът бе открит от нападателя на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку в 28-та минута, което се оказа и единственото попадение през първото полувреме.

Второто започна ударно за гостите, които до 60-та минута вече водеха с категоричното 4:0 след попадения на Еден Азар (46') и на два пъти Миши Батшуай (52', 60').

Това е най-тежката домакинска загуба на Шотландия от 1973 година насам, когато тимът отстъпва на Англия с 5:0. В турнира Лига на нациите третият от Мондиала в Русия е в група 2 на Лига "А" заедно с тимове на Исландия и Швейцария. Шотландия пък е в Група 1 на Лига "C" с тимове на Албания и Израел.