Националният отбор на Словения поднесе една от изненадите в днешния ден от Лигата на нациите.

"Драконите" победиха лидера в група В4 Норвегия с 2:1, като по този начин събраха 5 точки в подреждането. Скандинавците продължават да са на върха с 10 пункта, но ако Сърбия победи Швеция в късния двубой, то „плавите“ ще излязат начело заради по-добрата си голова разлика.

БТА
17 снимки

Първото полувреме на „Стожице Арена“ в словенската столица Любляна не предложи голове, но втората част започна ударно Суперзвездата на Норвегия Ерлинг Халанд откри едва 120 секунди след началото.

Попадението на играча на Сити обаче сякаш вдъхна сила на домакините, които след средата на частта взеха инициативата в свои ръце. Андраж Спорар изравни в 69-ата минута, а суперталантът в редиците на балканската страна – Бенямин Шешко, осъществи пълния обрат за своите сънародници с попадение 9 минути преди края на срещата.