Националният отбор по футбол на Словакия постигна важен успех с 1:0 над Азербайджан на "Далга Арена" в Баку.

Единственото попадение за успеха бе дело на резервата Владимир Вайс в 84-ата минута. Словаците бяха близо до откриване на резултата още преди почивката, но удар на футболиста на белгийския Генк Патрик Хрошовски бе спасен страхотно от вратаря на домакините Шахрудин Мадомедалиев.

БТА
29 снимки

С успеха Словакия се изравни по точки с водача в групата Казахстан, който по-късно гостува на Беларус в Сърбия.

В най-долната Лига "D" тимът на Латвия се наложи над Молдова с 4:2 при гостуването си.

Молдовците откриха резултата още в петата минута чрез Йон Николаеску от дузпа, но Латвия направи пълен обрат с две попадения на Владиславс Гутковскис и едно на Янис Икауниекс. Никита Мотпан върна надеждите на Молдова с гол за 2:3, но Икауниекс вкара за крайното 4:2 четвърт час преди края на мача.

Латвия убедително води в класирането с три победи от три мача.