Испания и Португалия не излъчиха победител, завършвайки при равенство 1:1 в най-интригуващият мач от груповата фаза на Лигата на нациите. Алваро Мората даде аванс на домакините в 25-ата минута, но осем минути преди края на редовното време Рикардо Орта възстанови равенството.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

Домакините стартираха много агресивно и още в 3-ата минута изстрел на Гави срещна тялото на съперник и премина опасно покрай вратата на Диего Коща. "Ла Фурия" продължи да диктува темпото, докато гостите се опитваха да изострят действията на терена с организирането на бързи контраатаки.

В 18-ата минута Рафа Герейро намери Рафаел Леао в наказателното поле. Нападателят овладя и стреля отблизо, но прати топката над вратата, пропилявайки чудесен шанс за тима си.

В 25-ата минута Испания откри резултата. Домакините организираха отлична контраатака. Пабло Сарабия получи отдясно, след което с красиво успоредно подаване намери Алваро Мората, който отблизо не сбърка.

Малко след това Гави имаше възможност да удвои преднината на "Ла Фурия". Първо изстрелът му бе отразен от Диего Коща, а след това при добавката прати топката над вратата.

В началото на второто полувреме домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Данило след изстрел на Алваро Мората, но главният съдия Майкъл Оливър с помощта на ВАР не посочи бялата точка.

В 59-ата минута се откри нова отлична възможност пред Рафаел Леао. Андре Силва изведе в наказателното поле звездата на Милан. Крилото овладя, но изстрелът му бе отразен от Унай Симон. Три минути по-късно в игра за "лузитанците" се появи Кристиано Роналдо.

В 63-ата минута Пабло Сарабия изведе Алваро Мората на добра позиция. Нападателят излезе зад защитата на гостите, но изстрелът му премина покрай вратата. Десет минути по-късно Пабло Сарабия стреля в близкия ъгъл, но покрай вратата.

Осем минути преди края на редовното време Португалия възстанови равенството. Жоао Кансело центрира отлично в наказателното поле, пращайки топката на далечната греда, където Рикардо Орта хладнокръвно вкара.

В 87-ата минута Жорди Алба направи непростим пропуск. Диего Коща изби остро центриране на Коке, след което топката попадна в левия бранител, но изстрелът му с глава премина покрай десния страничен стълб.

До края на двубоя резултатът остана непроменен и двата тима поделиха точките. В следващият кръг Португалия приема Швейцария в неделя, докато Испания гостува на Чехия.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ИСПАНИЯ: Унай Симон, Сесар Аспиликуета, Диего Йоренте, Пау Торес, Жорди Алба, Серхио Бускетс, Карлос Солер, Гави, Феран Торес, Пабло Сарабия, Алваро Мората

Селкционер: Луис Енрике

ПОРТУГАЛИЯ: Диего Коща, Жоао Кансело, Пепе, Данило, Рафаел Герейро, Жоао Моутиньо, Отавио, Бруно Фернандеш, Рафаел Леао, Бернардо Силва, Андре Силва

Селекционер: Фернандо Сантош

Гл. съдия: Майкъл Оливър (Анг)

Стадион: "Бенито Вилямарин", Севиля