Португалия разби Швейцария с 4:0 в мач от втори кръг на Лигата на нациите. Точни за португалците бяха Уилям Карвальо, Жоао Кансело и на два пъти Кристиано Роналдо.

Gulliver/GettyImages
21 снимки

Гостите пратиха топката във вратата на Патрисио още шестата минута, когато Харис Сеферович бе на точното място, за да овладее отбита топка и да отбележи, но след преглед с ВАР попадението бе отменено заради игра с ръка при атаката.

След 16 минути игра обаче португалците успяха да поведат в резултата. Уилям Карвальо стреля отблизо и след като ударът му рикошира в противников защитник, топката влетя право в опразнената врата.

Точно 20 минути след откриващото попадение Кристиано Роналдо удвои аванса на Селесао. Мегазвездата пое късо подаване от Дигоо Жота, маневрира покрай противниковата отбрана и нанесе безпощаден удар в долния ляв ъгъл.

Четири минути по-късно Кристиано овладя отбита топка и я изстреля във вътрешната страна на лявата греда за второто си попадение в мача. В последните секунди носителят на 5 златни топки дори можеше да оформи своя хеттрик, но кълбото прелетя покрай вратата.

Малко след подновяването на играта Роналдо прати топката за трети път в мрежата, но след преглед с ВАР попадението бе отменено заради засада.

В 68-ата минута Жоао Кансело също записа името си сред голмайсторите, след като остана сам срещу вратаря и го преодоля със страхотен изстрел.

В края на мача Роналдо пробва отново да реализира своя хеттрик, стреляйки от свободен удар, но топката бе изчистена от Грегор Кобел.

Португалия - Швейцария КР 4:0
1:0 Уилям Карвальо 16'
2:0 Кристиано Роналдо 36'
3:0 Кристиано Роналдо 40'
4:0 Жоао Кансело 68'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Португалия: 1. Патрисио, 20. Кансело, 3. Пепе, 13. Данило, 19. Мендеш, 16. Отавио, 14. Карвальо, 18. Невеш, 7. Роналдо, 21. Диого Жота, 11. Фернандеш

Селекционер: Фернандо Сантош

Швейцария: 21. Кобел, 2. Мбабу, 6. Фрай, 22. Шер, 13. Родригес, 15. Соу, 10. Джака, 11. Щефен, 23. Шакири, 17. Варгас, 9. Сеферович