Испания и Сърбия играят при резултат 3:0 в мач от 4-ти кръг на група "А4" от турнира Лига на нациите.

Испания поведе още с първата си по-добра възможност в мача. В 5-ата минута Педро Поро прати наглед балонно центриране към Аймерик Лапорт, който обаче от трудна позиция успя да насочи топката в далечния ъгъл на вратата за 1:0.

В 16-а минута Микел Мерино достигна до превъзходно центриране в пеналтерията и нацели дясната греда с удара си с глава.

В 29-ата минута Мартин Субименди отправи далечен изстрел и топката "облиза" гредата, но отиде в аут. Само пет минути по-късно Микел Оярсабал реши да стреля извън наказателното поле, като този път Предраг Райкович трябваше да прави важно спасяване.

Испания имаше пореден шанс в 42-рата минута, когато Райкович излезе неразчетено и остави вратата си незащитена, Кукурея центрира към Мората, който стреля с глава, но вратарят успя да се върне пред голлинията си и с последни сили да спаси.

В 52-рата минута домакините получиха дузпа в своя полза за игра с ръка на Бирманчевич, който блокира непозволено удар на Педро Поро. Алваро Мората застана зад бялата точка, но изпълнението му бе разочароващо над напречната греда.

Десетина минути по-късно на Алваро Мората се отвори страхотна възможност в малкото наказателно поле, но Предраг Райкович реагира с изящно спасяване, за да предотврати гола. В 65-а минута Фабиан Руис намери Алваро Мората с хитро подаване, той преодоля съперника си на границата на наказателното поле и нанесе страхотен удар в долния ляв ъгъл - 2:0 за Испания.

В 76-а минута Страхиня Павлович извърши много грубо нарушение, за което му бе показан жълт картон. Впоследствие ситуацията бе разгледана с ВАР и главният арбитър прецени, че това е много груба интервенция и го изгони с директен червен картон.

Алекс Баена се нагърби с изпълнението на пряк свободния удар от границата на пеналтерията, като се справи отлично и порази горния десен ъгъл, отбелязвайк фамозен гол - 3:0 за Испания.

Стартови състави:

Испания: 1. Давид Рая, 17. Марк Кукурея, 14. Аймерик Лапорт, 5. Дани Вивиан, 2. Педро Поро, 8. Фабиан Руис,, 18. Мартин Субименди, 16. Алекс Баена, 21. Микел Мерино, 21. Микел Оярсабал, 7. Алваро Мората

Сърбия: 1. Предраг Райкович, 3. Страхиня Павлович, 4. Никола Миленкович, 16. Страхиня Еракович, 7. Велко Бирманчевич, 5. Саша Зделар, 6. Неманя Максимович, 11. Лазар Самарджич, 2. Коста Неделкович, 19. Деян Йовелич, 9. Александър Митрович