Нападателите на Франция Килиан Мбапе и Карим Бензема записаха впечатляващи постижение при победата на "петлите" над Белгия с 3:2 в полуфинален мач от Лигата на нациите. В Торино Франция изоставаше с 0:2 на почивката, но стигна до пълен обрат през второто полувреме, като Бензема и Мбапе се отчетоха с по един гол, а Тео Ернандес вкара победното попадение в продължението на двубоя.

За Мбапе това бе мач номер 50 с националната фланелка, като той е най-младият футболист, достигнал до тази бройка. Играчът на ПСЖ е на 22 години и 291 дни, а досега рекордът се държеше именно от Бензема, който записва 50-ия си мач за Франция на 24 години и 240 дни. Топ 5 в тази класация се допълват от Пол Погба, Рафаел Варан и Патрик Виейра.

В същото време Бензема отбеляза 32-ия си гол за Франция и измести легендата Зинедин Зидан от шестата позиция във вечната голмайсторска листа. Нападателят на Реал Мадрид достига до тази бройка попадения, въпреки че над пет години бе извън националния отбор заради скандал.