Селекцията на Унгария спечели с минималното 1:0 домакинството си на европейския вицешампион Англия. Единственото попадение в срещата отбеляза Доминик Собослай в 66-ата минута от дузпа, направена от халфбека на Челси Рийс Джеймс. „Маджарите“ можеха да спечелят и по-изразително, но пропуск на Андреас Шьофер от непосредствена близост, ги лиши от удвояване на резултата.

Gulliver/GettyImages
54 снимки

Първият удар в мача дойде още в 3-ата минута и изненадващо бе на сметката на Унгария. Собслай стреля в центъра на вратата, а Пикфорд нямаше затруднения да улови. Малко по-късно Боуен опита удар с гръб към вратата, но и той не сполучи. Чиста ситуация в 13-ата минута се откри пред звездата на "маджарите" - Доминик Собослай. Атакуващият халф се оказа на върха на атаката на своите и промуши топката под плонжа на Пикфорд, но бранител в бяло изби на метър пред голлинията.

Малко преди да измине половин час от началото на срещата, "червените" организираха опасна контратака - Собослай изведе Наги зад гърба на отбраната, а левият халфбек стреля по диагонал, но Пикфорд отрази. Само няколко минути по-късно Адам Салай опита късмета си от центъра, прехвърляйки Пикфорд, но броени метри не му стигнаха да вкара фамозен гол.

Влезлият на почивката Букайо Сака проби добре и опита изстрел, но Гулачи бе на мястото си.

В средата на второто полувреме Рийс Джеймс подцени една ситуация и препъна противник. Звездата на унгарците Доминик Собослай застана зад топката и бе безпогрешен.

В 77-ата минута Рийс Джеймс центрира опасно от фал, а Коуди засече с глава, но не намери очертанията на пазената от Гулачи врата. Няколко минути след тази ситуация дойде и най-чистото положение в мача - Клейнхейслер залъга двама англичани и стреля с ляв крак, ала Пикфорд отрази. Топката се озова в Шефер, който от броени метри не улучи опразнената врата.

Секунди преди изтичането на редовното време опасен удар на Хари Кейн се оплете във външната част на мрежата.

FT / Унгария - Англия 1:0

1:0 Доминик Собослай 66` (д)

Унгария: Петър Гулачи(жк), Адам Ланг, Вили Орбан, Атила Салай, Лоик Него, Адам Наги(82` - Калъм Стайлс), Андрас Шафер, Жолт Наги(89` - Балинт Вечей), Доминик Собослай(82` - Атила Фиола), Роланд Шалай(71` - Ласло Клейнхейслер), Адам Салай(89` -  Мартин Адам)

Селекционер: Марко Роси

Англия: Джордан Пикфорд, Джеймс Джъстин(46` - Букайо Сака), Хари Магуайър(жк), Конър Коуди(жк)(79` - Калвин Филипс), Кайл Уокър(62` - Джон Стоунс), Трент Александър-Арнолд(62` - Рийс Джеймс(жк)), Деклан Райс, Джуд Белингам, Мейсън Маунт(62` - Джак Грийлиш), Джаред Боуен, Хари Кейн

Селекционер: Гарет Саутгейт