Селекциите на Унгария и Германия завършиха при резултат 1:1 на „Пушкаш Арена“ в столицата Будапеща. Жолт Наги разстреля отблизо Мануел Нойер в 6-ата минута, но само 180 секунди по-късно Йонас Хофман възстанови равенството. Халфбекът получи дълъг пас, преодоля вратаря на „маджарите“ Гулачи и реализира.

Отново Хофман можеше да донесе победата на "Маншафта" в средата на втората част, но излязъл в ситуация двама на един заедно с Тимо Вернер, не успя да намери нападателя на Челси на броени метри от вратата. Като цяло обаче "Бундестима" показа вяла игра през втората част и това бе единствената им създадена 100-процентова ситуация.

Gulliver/GettyImages
64 снимки

В шестата минута дълъг пас намери Фиола на десния фланг, а той отправи центиране право на главата на Шалай. Нойер обаче изби удара на офанзивния футболист, но при добавката прошка нямаше и левият халфбек Жолт Наги разстреля германския страж.

Радостта на домакините трая едва три минути - Шлотербек със страхотен пас от дълбочина намери Хофман зад отбраната на "маджарите". Десният халфбек преодоля разчелия лошо излизането си Гулачи и прати топката във вратата му за 1:1.

В 18-ата минута Хаверц можеше да накаже Гулачи след центиране от фал на Раум, но не улучи вратата. Минута по-късно Нойер трябваше да покаже рефлекс и се справи блестящо.

Най-активният в състава на домакините Фиола развинти за пореден път Раум на десния фланг по атаката на Унгария, но полувисокото му центриране бе пресечено от Нойер.

В края на полувремето Давид Раум стреля много опасно в далечния ъгъл, но за жалост на него и Бундестима не намери очертанията на вратата. В 44-ата минута Стайлс центрира отляво, Шалай не успя да нанесе удар, но за негово щастие топката се озова у Фиола. Десният флангови футболист стреля от воле, но Нойер направи изумително спасяване.

Първите минути от второто полувреме не предложиха нищо, докато в 65-ата Кимих центрира, а Нико Шлотербек бе съборен в наказателното поле. Играчите на "Маншафта" и треньорът Ханзи Флик веднага скочиха с претенции за дузпа, но главният съдия Хосе Мария Санчес бе непреклонен - дузпа няма.

Няколко минути по-късно дойде златният шанс за гостите - Хофман се включи добре и получи пас в "чешка уличка" от Хаверц, голмайсторът за Бундестима обаче се засуети с паса към Вернер и Вили Орбан изчисти на метър пред голлинията.

Даниел Газдак се отскубна от германската отбрана десетина минути преди края и стреля от около 20 метра по диагонал от вратата, но Нойер с една ръка изби над вратата.

FT / Унгария - Германия 1:1

1:0 Жолт Наги 6`

1:1 Йонас Хофман 9`

Унгария: Петер Гулачи, Адам Ланг, Вили Орбан, Атила Салай, Атила Фиола, Адам Наги, Калъм Стайлс, Жолт Наги, Роланд Шалай, Доминик Собослай, Адам Салай

Селекционер: Марко Роси

Германия: Мануел Нойер, Тило Кеерер, Никлюс Зюле, Нико Шлотербек, Йонас Хофман, Леон Горецка, Йосуа Кимих, Давид Раум, Кай Хаверц, Джамал Мусиала, Тимо Вернер

Селекционер: Ханзи Флик