Нидерландия постигна драматичен успех с 3:2 над Уелс в мач от Лига А, Група 4 в Ротердам. „Лалетата“ достигнаха до победата дълбоко в добавеното време чрез Мемфис Депай, след като в 92-ата минута Гарет Бейл бе изравнил от дузпа.

Домакините стартираха отлично и откриха резултата в 17-ата минута, когато Ноа Ланг се възползва от асистенция на Янсен.

Шест минути по-късно Коди Гакпо с красиво изпълнение удвои преднината на тима си.

В 26-ата минута гостите се активизираха и намалиха изоставането си, когато Бренан Джонсън засече подаване на Уилсън.

Уелс бе настоятелен през второто полувреме и успя да стигне до равенството две минути след изтичането на 90-ата минута, когато Гарет Бейл бе безкомпромисен от дузпа.

Но това не бе всичко за този мач и минута по-късно Мемфис Депай донесе успеха на Нидерландия. По този начин „лалетата“ остават на първата позиция с актив от 10 точки, с три повече от втория Белгия, докато Уелс е на последната позиция само с една точка.