Отборите на Франция и Португалия завъртяха скучно равенство 0:0 в двубой от третия кръг от Лига А на Лигата на нациите. Феновете бяха подготвени за истинско зрелище, но и двата тима бяха твърде предпазливи.

14 снимки

Началото на срещата бе спокойно, тъй като и двата отбора заеха изчаквателна позиция, а първите опити за атака бяха твърде плахи и не доведоха до нищо сериозно.

В 17-ата минута най-накрая станахме свидетели на по-опасна ситуация. Пол Погба отигра с глава, след което топката достигна до Килиан Мбапе, но съдията отсъди засада и спря действията на "петлите".

Португалците отвърнаха с нелошо изпълнение на Бруно Фернандеш от свободен удар, но противниковата защита спря заплашителния полет на кълбото.

В 24-ата минута дойде и първата по-добра възможност за гостите. Кристиано Роналдо достигна до отбита топка в наказателното поле, но Люка Ернандес реагира мигновено и опази вратата на своите.

Малко след това Нелсон Семедо бе близо до попадението, но опитът му се търкулна встрани от десния стълб и топката излезе извън игра.

След половин час игра Антоан Гризман шутира мощно към вратата на Португалия, но Руи Патрисио улови.

До края на първата част Жоао Феликс пропиля страхотна възможност за откриване на резултата, след като получи добро центриране от свободен удар, но отиграването му отблизо премина встрани от дясната греда.

"Петлите" излязоха преобразени и само две минути след подновяването на играта Мбапе имаше шанса да изведе своите напред, но не отигра по най-добрия начин и пропиля възможността.

След взривното начало на второто полувреме скуката отново се настани на "Стад дьо Франс". В 74-ата минута най-накрая падна попадение, но голът на Пепе бе отменен заради засада.

В последните секунди на срещата Роналдо пропусна възможността за пореден път да се превърне в герой за своите, тъй като мощният му удар се озова право в ръцете на Юго Лорис.

Така световните и европейските шампиони едва не умориха феновете от скука, поделяйки си по една точка от двубоя. Португалците все пак остават първи в класирането, тъй като имат по-добра голова разлика.

Франция - Португалия  КР 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Франция: 1. Юго Лорис (к), 21. Люка Ернандес, 3. Преснел Кимбембе, 4. Рафаел Варан, 2. Бенжамен Павар, 6. Пол Погба, 13. Н'голо Канте, 8. Адриен Рабио, 7. Антоан Гризман, 10. Килиан Мбапе, 9. Оливие Жиру

Треньор: Дидие Дешан

Португалия: 1. Руи Патрисио, 5. Рафаел Герейро, 3. Пепе, 4. Рубен Диас, 2. Нелсон Семедо, 13. Данило Перейра, 14. Уилиам Карвальо, 23. Жоао Феликс, 11. Бруно Фернандеш, 10. Бернардо Силва, 7. Кристиано Роналдо (к)

Треньор: Фернандо Сантош

Съдия: Карлос Дел Серо /Испания/
Стадион: "Стад дьо Франс", Париж