Отборите на Байер Леверкузен и Аталанта ще се изправят един срещу друг във финала на Лига Европа на 22 май на стадион "Авива" в Дъблин. Това стана ясно след изиграването на реваншите във фазата на полуфиналите.

Воденият от Шаби Алонсо тим на Байер успя да продължи невероятната си серия без загуба през сезона и записа 49-ти пореден мач без поражение, като това отново стана след късен гол в добавеното време. "Аспирините" имаха преднина от 2:0 след първия мач с Рома, но в Леверкузен две реализирани дузпи от Леандро Паредес изравниха общия резултат. Автогол на Джанлука Манчини в 82-та минута отново изведе Байер напред, а Йосип Станишич донесе равенството на домакините в 97-та минута.

В другия полуфинал Аталанта победи категорично Олимпик Марсилия с 3:0 у дома и отстрани съперника си с общ резултат 4:1. Така Леверкузен или Аталанта ще спечелят първи европейски трофей в историята си.