Отборът на Англия надви Белгия с 2:1 в двубой от трети кръг на Лигата на нациите. След точен удар от дузпа в 16-ата минута Ромелу Лукаку изпрати "червените дяволи" напред в резултата, а малко преди края на първата част Рашфорд също бе точен от дузпа и възстанови равенството. През втората част Мейсън Маунт оформи обрата.

Getty Images
32 снимки

Топката се озова във вратата на домакините още в десетата минута, след като Яник Ферейра матира успешно Пикфорд. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Натискът на гостите се засили и в 16-ата минута англичаните направиха грешна стъпка. Ерик Дайър извърши груб фаул и подари дузпа на противника. Ромелу Лукаку се нагърби с изпълнението от бялата точка и с хитър удар прати топката в долния десен ъгъл на Пикфорд.

Доминацията се хареса на "червените дяволи" и само за 5 минути имаха две нови прекрасни възможности, с които можеха да увеличат аванса си. Първо Кевин Де Бройне опита късмета си срещу Пикфорд, а малко по-късно Тома Мюние прати топката встрани от вратата на английския страж.

В 38-ата минута Тома Мюние върна жеста за дузпата и подари наказателен удар на съперника. Маркъс Рашфорд умело изчака Симон Миньоле да се хвърли преди да закове топката в левия ъгъл на белгиеца.

Англичаните излязоха преобразени през втората част. В 56-ата минута новата звезда на "трите лъва" - Доминик Калвърт-Люин, отправи удар с глава, но топката прелетя високо над напречната греда.

Десетина минути по-късно Мейсън Маунт оформи обрата, след като ударът му към вратата на Миньоле рикошира и се озова в мрежата на белгийския страж. До края на мача белгийците опитаха да променят развоя на мача, но без успех.

Така Англия взе ключовият сблъсък с Белгия и се изкачи на върха в своята група със 7 пункта. "Червените дяволи" отстъпиха първото място, след като до момента имаха 100%-ов актив от точки.

Англия - Белгия  КР 2:1
0:1 Ромелу Лукаку (д.) 16'
1:1 Маркъс Рашфорд (д.) 39'
2:1 Мейсън Маунт 65'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Англия: 1. Джордан Пикфорд, 3. Киеран Трипиър, 5. Ерик Дайър, 6. Хари Магуайър, 4. Кайл Уокър, 2. Трент Александър-Арнолд, 8. Джордан Хендерсън (к), 7. Деклан Райс, 10. Мейсън Маунт, 11. Маркъс Рашфорд, 9. Доминик Калвърт-Люин

Треньор: Гарет Саутгейт

Белгия: 12. Симон Миньоле, 4. Дедрик Боята, 3. Джейсън Денайер, 2. Тоби Алдервейрелд, 21. Тимоти Кастане, 6. Аксел Витцел, 8. Юри Тилеманс, 15. Тома Мюние, 11. Яник Караско, 7. Кевин Де Бройне (к), 9. Ромелу Лукаку

Треньор: Роберто Мартинес