Италия победи Полша с 2:0 в двубой от петия кръг на Група 1 на Дивизия А от Лигата на нациите. Жоржиньо (27) даде аванс на домакините след точно изпълнение от дузпа. В 77-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като бившият футболист на Лудогорец Яцек Горалски получи червен картон. Шест по-късно влезлият като резерва Доменико Берарди удвои преднината на Скуадра Адзура.

Воденият от Алберико Евани тим напълно надигра Дружина Полска и "заглуши" голямата звезда на гостите Роберт Леандовски. Италия показа скоростен футбол и напълно заслужено се поздрави с успеха.

Италия Полша

източник: sofascore.com

Двата тима стартираха агресивно срещата и нямаха нужда от време за разузнаване. В 5-ата минута Лоренцо Инсиние подаде към Жоржиньо, който с едно докосване изведе Андреа Белоти в наказателното поле. Нападателят стреля от малък ъгъл, но над вратата.

Минута по-късно Николо Барела подаде елегантно към Федерико Бернардески. Халфът промени посоката и нахлу в центъра, след което стреля от дистанция, но Войчех Шчесни решително изби.

Постепенно Скуадра Адзура успя да си извоюва контрола на топката и домакините редуваха продължителни атаки с бързи действия в нападение. По този начин възпитаниците на Алберико Евани противодействаха на Роберт Левандовски и кълбото не достигаше до нападателя.

В 15-ата минута Лоренцо Инсиние елегантно със скрит пас зад гърба на защитата изведе Федерико Бернардески, но Войчех Шчесни внимаваше и излезе предвидливо, след което улови.

Пет минути по-късно Италия реализира попадение във вратата на Войчех Шчесни, но главният съдия Клеман Тюрпен отмени гола. Лоренцо Инсиние реализира в мрежата на гостите, но Андреа Белоти пречеше на стража и резултатът остана непроменен.

Полша намали процентите на владеене на топката, но Италия продължи да бъде по-активният тим. Лоренцо Инсиние отправи удар от дистанция, след което топката срещна тялото на защитник в червено и излезе в ъглов удар.

В 26-ата минута домакините получиха дузпа, след като Гжегош Криховяк повали в наказателното поле Андреа Белоти. Зад топката застана Жоржиньо и в типичният си стил, халфът реализира в долния десен ъгъл.

В следващите минути Италия продължи да диктува темпото, което не позволяваше на гостите да преминат дори и централната линия.

В 34-ата минута Лоренцо Инсиние технично копна топката от фаул в наказателното поле, след което Андреа Белоти стреля от въздуха, но неточно.

Гостите погледнаха по-смело към вратата на Скуадра Адзура, но активността им не носеше опасности пред вратата на Джанлуиджи Донарума. В същото време домакините продължиха да организират бързи атаки по фланговете. До края на първата част нямаше повече попадения и Италия се прибра на почивката с гол аванс.

Селекционерът на Полша Йержи Бженчек направи три промени по състава си, а в игра за Дружина Полска се появи бившият футболист на Лудогорец Яцек Горалски.

Гостите стартираха по-агресивно, но първата опасност за второто полувреме бе отново на сметката на Италия. Николо Барела получи в наказателното поле, но ударът му профуча покрай левия страничен стълб.

В 53-ата минута Лоренцо Инсиние получи отляво. Крилото навлезе в наказателното поле и нагласи топката на удобния си десен крак, след което стреля технично към далечния ъгъл, но топката срещна крака на Бартош Березински и излезе в ъглов удар. Гостите продължиха да изпитват огромни трудности в защита при скоростните атаки на Италия.

Пет по-късно Лоренцо Инсиние отново опита технично да преодолее Войчех Щчесни, но вратарят на Полша внимаваше и улови. Малко по-късно двата отбора се сдърпаха, след като Яцек Горалски влезе много грубо в краката на Андреа Белоти, но главният съдия Клеман Тюрпен му показа само жълт картон.

В 65-ата минута влезлият като резерва Доменико Берарди можеше да изненада стражът на Полша, но изстрелът му от въздуха премина покрай десния страничен стълб. Постепенно играта се изравни, а при една ситуация домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Ян Беднарек, но реферът бе категоричен, че няма да има нов наказателен удар.

В 77-ата минута Яцек Горалски отново влезе грубо в краката на Андреа Белоти, а главният съдия Клеман Тюрпен му показа втори жълт и съответно червен картон, след което му посочи да напусне терена.

В 83-ата минута Италия удвои преднината си. Доменико Берарди получи в наказателното поле и с изстрел по земя реализира в долния ляв ъгъл.

В 87-ата минута Роберт Левандовски отправи първият си удар в мача, но той бе много неточен и не застраши Джанлуиджи Донарума.

До края на двубоя Италия умело задържаше топката и запази аванса си от два гола.

ИТАЛИЯ - ПОЛША 2:0

1:0 Жоржиньо 27'-д.

2:0 Берарди 83'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ИТАЛИЯ: Джанлуиджи Донарума, Алесандро Флоренци, Франческо Ачерби, Давиде Бастони, Емерсон, Жоржиньо, Николо Барела, Мануел Локатели, Федерико Бернардески, Лоренцо Инсиние, Андреа Белоти

Селекционер: Алберико Евани

ПОЛША: Войчех Шчесни, Бартош Березински,Камил Глик, Ян Беднарек, Аркадиуш Река, Гжегож Криховяк, Якуб Модер, Себастиан Симански, Карол Линети, Камил Йожвяк, Роберт Левандовски

Селекционер: Йержи Бженчек

Гл. съдия: Клеман Тюрпен