Италия победи с минималното 1:0 Нидерландия във втория мач на двата отбора от Лигата на нациите в Лига "А", група 1. За гостите победното попадение отбеляза Николо Барела в самия край на първото полувреме.

По този начин "Скуадра Адзура" заема първото място в групата с 4 точки, а "лалетата" са на второ с 3.

В третата минута Имобиле отправи удар с левия крак, но той бе твърде слаб и излезе в аут по диагонала.

3 минути след това Спинацола опита центриране отляво, но то бе блокирано - корнер. След неговото изпълнение обаче отбраната на домакините изчисти напред.

В 11-ата минута Депай отне топката от съперник и без да се двоуми шутира с десния крак, но над вратата

В 17-ата минута Спинацола направи страхотен пробив по левия фланг, влезе в наказателното поле и от аутлинията центрира към Дзаниоло, който изпълни задна ножица, но в аут.

120 секунди по-късно Златната обувка на Европа Чиро Имобиле получи топката на добра стрелкова позиция по лявата част на нападението и стреля по земя с вътрешен фалц, но и неговият шут не намери очертанията.

В 27-ата минута Барела пробва удар, но той рикошира, омекоти топката и Силесен улови.

В 32-ата минута Вайналдум пое топката отляво, напредна към центъра и стреля, но в ръцете на Донарума.

В самия край на полувремето Барела откри резултата с глава, след като получи центриране от Имобиле от левия фланг.

В 53-ата минута Инсинье завъртя топката с десния крак, но Силесен спаси с вещина.

2 минути след това Мемфис изведе Вайналдум отдясно, който центрира в наказателното поле към Ван де Беек, но шутът на халфа на Манчестър Юнайтед бе париран от Донарума.

В 61-ата минута Депай отправи силен изстрел с левия крак, но коженото кълбо мина агонизиращо близо над горната греда.

Мойс Крийн опита удар от движение с десния крак през човек в 67-ата минута, но на сантиметри встрани от левия страничен стълб.

В 79-ата минута Инсинье опита далечен шут, но и той не намира очертанията.

В 88-ата минута Киелини извърши жестоко нарушение спрямо Дъмфрис, за което получи жълт картон, а домакините получиха правото да изъплнят свободен удар. Мемфис изсипа топката в наказателното поле, но тя бе изчистена в ъглов удар. Дъмфрис бе намерен на добра позиция, но топката се отби от крака му и защитата изчисти.

Феликс Брих дава 5 минути добавено време.

Нидерландия: Силесен, Хатебур (Дъмфрийс '70), Фелтман, Ван Дайк, Аке (Люк де Йонг '81), Де Роон, Ван де Беек (Бергвайн '57), Де Йонг, Вайналдум, Депай, Промес (4-3-3).

Старши треньор: Дуайт Лодевеж

Италия: Донарума, Дамброзио, Бонучи, Киелини, Спинацола, Барела, Жоржиньо, Локатели (Кристанте '81), Заниоло (Кийн '42), Имобиле, Инсинье (Киеза '90) (4-3-3).

Старши треньор: Роберто Манчини

Главен съдия: Феликс Брих