Англия допусна домакинско поражение с 0:1 от Дания в мач от четвъртия кръг на група 2 в Лига А на турнира Лига на нациите и отстъпи от първа на трета позиция във временното класиране.

Първото полувреме се разви по изключително лош за домакините начин. В 31-ата минута те останаха в намален състав, след като Хари Магуайър получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Поулсен.

Скоро след това гостите получиха дузпа. Уокър фаулира Дилейни в наказателното поле, а Кристиан Ериксен реализира от бялата точка в 35-ата минута на срещата, като изпълни отлично дузпата, отбелязвайки стотния си мач за Дания с гол.

С човек по-малко след почивката в 66-ата минута момчетата на Гарет Саутгейт можеха да изравнят, но вратарят Каспер Шмайхел се намеси блестящо след удар с глава отблизо на Мейсън Маунт. До края на мача датчаните успяха да запазят аванса си и да се поздравят с трите точки, сваляйки англичаните от първото място.