Румъния победи Литва с 3:0 в двубой от 4 група на Лига С в турнира Лига на нациите. В състава на северните ни съседи играха Козмин Моци и Клаудиу Кешеру. Нападателят дори успя да се разпише, след като вкара попадение в 47-ата минута на двубоя.

Кешеру остана на терена до 68-ата минута, когато беше заменен от Янис Хаджи.

Румъния откри резултата в 7-ата минута, когато Пушкаш се разписа. Последва и гола на Кешеру, а крайният резултат беше оформен от Станчу в 65-ата минута. Гостите завършиха двубоя с 10 души, след като Новиковас беше изгонен в 88-ата минута за втори жълт картон.

След този успех Румъния запази шанса за първото място на което е Сърбия с актив от 11 точки, румънците са с 9 на втората позиция. В мачовете от последния кръг Румъния гостува на Черна гора, а Сърбия е домакин на Литва.