Финландия победи Черна гора с 2:0 като домакин в Хелзинки в двубой от втория кръг в група 3, Лига „В“ от турнира по футбол Лига на нациите. Успехът бе първи за финландците в групата и ги изкачи на първото място във временното класиране с 4 точки. Тимът на Черна гора остава на втора позиция с 3 точки към момента. Трети и четвърти са съответно Босна и Херцеговина и Румъния, които ще играят по-късно тази вечер.

Футболистите на Финландия се представиха отлично в защита и за шести път в последните си осем домакински мача не допуснаха попадение. И двата гола за домакините отбеляза Йоел Поянпало, който се разписа в 31-ата и 38-ата минута. Той първо реализира за 1:0 след подаване от Теему Пуки, а седем минути по-късно асистенцията бе за Лукас Лингман.

Финландците имаха шанс да увеличат преднината си в 44-ата минута, но Робин Лод прати топката над вратата на Черна гора. Гостите бяха близо до попадение в 53-ата минута, но Вукан Савичевич не успя да се разпише.

Финландия гостува на Румъния в събота (11 юни) в следващия кръг, а Черна гора ще приеме Босна.