Дания ценна победа с 2:1 над Исландия в мач от група 2 на лига А в Лигата на нациите. "Червеният динамит" надделя над съперника си след две дузпи, реализирани от Кристиан Ериксе в началото и в края на двубоя. За "викингите" точен бе Видар Кяартансон в 85-ата минута.

Домакините взеха ранна преднина от дузпа в 12-ата минута. Съдията посочи бялата точка след опасна игра срещу Даниел Вас в наказателното поле, а Кристиан Ериксен реализира наказателния удар за 1:0.

Гостите бяха близо до изравняването в 59-ата минута, когато Йон Дади Бодварсон пропусна страхотен шанс с глава отблизо.

В 66-ата минута Юсуф Поулсен реализира втори гол за "червения динамит", но той не бе зачетен заради засада.

Последва нов голям шанс за Исландия. В 77-ата минута бившият защитник на Левски Холмар Ейолфсон стреля опасно с глава, но Каспер Шмайхел направи блестящо спасяване.

В 85-ата минута обаче "викингите" нанесоха възстановиха равенството. Кяртансон получи добър пас и хладнокръвно реализира за 1:1.

В самия край на мача обаче Дания получи втора дузпа, този път за игра с ръка на Хордур Магнусон. Отново Ериксен застана зад топката и не сгреши. По този начин донесе успеха на своя тим за крайното 2:1.