Белгия разби Исландия с 5:1 в мач от Група 2 в Лигата на нациите. За гостите цял мач изигра централният защитник на Левски Холмар Ейолфсон, който получи и най-високата оценка от отбраната.

Гостите изненадващо поведоха чрез Хьолмберт Фридйонсон още в 11-ата минута. Попадението се получи малко комично, след като нападателят стреля от границата на наказателното поле, след което последва рикошет и прехвърли Коен Кастеелс и с удар в горната греда влетя в мрежата. Това по никакъв начин не паникьоса домакините, които отговориха две по-късно с гол на Аксел Витсел. Халфът направи добавка с глава отблизо.

В 21-ата минута Белгия поведе. Аксел Витсел стреля от дистанция, Кристиансон отрази удара, но при добавката Миши Батчуай реализира.

Домакините стартираха по отличен начин втората част. В 50-ата минута Кевин Де Бройне нахлу в наказателното поле и подаде към Дрий Мертенс, който отблизо вкара в долния десен ъгъл.

В 69-ата минута преднината на Белгия нарасна на 4:1. Весхарен бе изведен по отличен начин от Де Бройне по левия фланг. Защитникът подаде успоредно на голлинията, където Миши Батчуай с пета технично реализира.

В 80-ата минута Доку направи самостоятелен пробив по левия фланг и с удар в горния ляв ъгъл оформи крайният резултат.

Така след две изиграни срещи Белгия еднолично е на първата позиция с актив от шест точки.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕЛГИЯ: Коен Кастеелс, Тоби Алдервейл, Джейсън Денайър, Ян Вертонген, Аксел Витсел, Тома Мюние, Кевин Де Бройне, Торган Азар, Дрийс Мертенс, Жереми Доку, Миши Батчуай

Селекционер: Роберто Мартинес

ИСЛАНДИЯ: Огмундур Кристинсон, Хьортур Херманс, Холмар Ейолфсон, Йон Фьолусон, Виктор Валсон, Андри Балдурсон, Биркир Бярнасон, Арнор Сигурдсон, Алберт Гудмонсон, Хьолмберт Фридйонсон

Селекционер: Ерик Хамрен

Съдия: Павел Раковски

Стадион: „Крал Бодуен“, Брюксел