Осиек (Хърватия) спечели с 2:1 като гост срещу Кизилжар (Казахстан) в първи мач от втория квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Победителят от двата двубоя е евентуален съперник на Ботев Пловдив в следващия рунд на елиминациите.

"Канарчетата" завършиха наравно 0:0 с АПОЕЛ Никозия в сряда на стадион "Васил Левски".

Осиек поведе в 58-та минута с гол на Михрет Топчагич, а 11 по-късно бразилецът Мартинс от състава на домакините бе изгонен от игра с втори жълт картон. Ласло Клайнхайслер покачи на 2:0 за Осиек в 76-та минута и Кизилжар върна едно попадение в 84-та, след като Дарко Неяшмич си отбеляза автогол.

Състав на Кизилжар: Мирослав Лобанцев, Матео Мужек, Марк Гурман (82-Евгени Козлов), Валери Карашкевич, Юри Бушман, Еркин Тапалов, Павел Яковльов (62-Сергей Тихоновски), Муса Коне, Мартинс, Пабло Подио (82-Тимур Мулдинов) и Елгуя Лобянидзе.

Състав на Осиек: Ивица Ивушич, Карло Бартолец, Миле Скорич, Славко Бралич, Марин Леовац (55-Марио Юрчевич), Дарко Неяшмич, Иван Фиолич (84-Никола Янич), Ласло Клайнхайслер (84-Михаел Запер), Петър Бърлек, Мохрет Топчагич (70-Рамон Миерес) и Мио Чакташ (70-Кристиян Ловрич).