Виляреал победи с 1:0 Аустрия Виена в гостуването си в Австрия в мач от група С на Лигата на конференциите. Голът за испанците отбеляза Николас Джаксън, който се появи като резерва.

Първото полувреме бе и от двата отбора предпазливо и отсъстваха чистите голови положения. Виляреал владееха повече топката, но това не им носеше особен успех. Единственият точен удар през първата част бе на сметката на Аустрия Виена.

През второто полувреме двата отбора не предложиха нещо различно. Преобладаваше битката в средата на терена, макар и фаловете да бяха под 10. Все пак, в 87-та минута Виляреал успя да достигне до попадение. Хосе Моралес даде страхотен пас на Николас Джаксън, който я пое в наказателното поле и реализира с прецизен удар, за да донесе трите точки на "жълтата подводница"V

С тази победа Виляреал си осигури излизане от група С на Лигата на конференциите, като испанците след 4 мача са с актив от 12 точки, докато Аустрия Виена е последен с едва един пункт на сметката си.