Отборът на Уест Хем постигна трудна победа при визитата си на датския Силкеборг в мач от Група В на Лига на конференциите. Лондончани се наложиха с 3:2 и така записаха втори успех от два мача в надпреварата.

Куск откри за домакините след само пет минути игра, но Лансини успя да възстанови статуквото в 17-ата минута, след като изпълни точно дузпа. Скамака и Доусън вкараха нови две попадения за гостите до почивката и до голяма степен улесниха задачата си.

Все пак тимът на Силкеборг успя да се върне в мача четвърт час преди края, когато Тенгстед реализира за 2:3.

В заключителните минути „чуковете” успяха да удържат крехката си преднина и да вземат ценни три точки, които могат да се окажат решаващи в борбата за първата позиция в групата.