Уест Хем взе добра преднина в осминафиналите на Лигата на конференциите след победа като гост с 2:0 срещу АЕК Ларнака. Михаел Антонио реализира и двете попълнения в мача.

бта
19 снимки

В 36-ата минута Бенрама се освободи по впечатляващ начин от двама бранители на АЕК, след което центрира към непокрития Антонио, който засече с глава, давайки аванс на гостите. В добавеното време на първата част Антонио удвои, след като получи от Райс и със страхотен удар от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл.

В 49-ата минута Михаил Антонио беше на сантиметри от своя хеттрик. Неговият удар от границата на наказателното поле се отби от страничната греда. Определено АЕК извади късмет в ситуацията.

До края „чуковете“ не предприемаха излишни рискове и запази резултата непроменен. Домакините бяха неутрализирани. Така футболистите на Дейвид Мойс ще има сравнително лесен реванш, поне на пръв поглед.