Отборът на английския Уест Хем имаше нужда от пълен обрат, за да стигне до успеха срещу АЗ Алкмаар в първи полуфинален мач от Лига на конференциите.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Футболистите на мениджъра Дейвид Мойс не започнаха добре мача, допускайки гол в края на първата част, но все пак по-сериозната класа в редиците на домакините си каза думата и „чуковете” стигнаха до ценния успех през второто полувреме, когато вкараха два безответни гола.

Тиани Рейндерс откри за АЗ Алкмаар след далечен удар в края на първото полувреме.

През втората част Саид Бенрахма изравни след точно изпълнена дузпа, а Михаил Антонио вкара скъпоценния гол за домакините след меле в наказателното поле на гостите.

В другия полуфинал Базел се наложи с 2:1 като гост на Фиорентина. Реваншите са след седмица.