Рома записа втора убедителна победа в Група С на Лигата на конференциите, в която е и ЦСКА. Като гости в Украйна "римските вълци" се наложиха с 3:0 над Зоря Луганск.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо не срещнаха особена съпротива в Запорожие и взеха ранен аванс чрез Стефан ел Шаарауи, който бе точен още в седмата минута.

До почивката Заря показа желание за промяна на резултата, но домакините така и не успяха да намерят път към вратата на италианския гранд. През второто полувреме Рома имаше пълен контрол над мача и стигна до нови два гола. Техни автори станаха англичаните Крис Смолинг и Тами Ейбрахам в 66-ата и 68-мата минута.

С победата Рома събра 6 точки и води с две пред втория Бодьо/Глимт. Трети и четвърти са отборите на ЦСКА и Зарая с 1 и 0 точки съответно.