Рома победи Лестър с 1:0 в реванш от полуфиналите в Лига на конференциите и се класира за финала на турнира в Тирана. Първата среща в Англия завърши 1:1. Единственият гол на „Олимпико” вкара Тами Ейбрахам в 10-ата минута.

Съперник на „вълците” в битката за трофея ще е нидерландският Фейенорд.

Gulliver/GettyImages
18 снимки

В 10-ата минута Тами Ейбрахам се оказа непокрит след центриране от корнер и с глава вкара за 1:0. Малко след това Шмайхел се справи след удар на Пелегрини.

Втората част започна с натиск на Лестър, но „лисиците” трудно създаваха нещо по-опасно пред врататя на домакините.

Едва в 79-ата минута Мадисън реши да стреля от далечна дистанция, но не затрудни Руи Патрисио. Малко след това удар на Залевски беше блокиран.

До края на двубоя Лестър опита натиск, но едва в края силен удар на Мадисън профуча опасно покрай вратата.