Португалският отбор Витория Гимараеш направи важна стъпка към осигуряване на място в груповата фаза на Лигата на конференциите, след като постигна убедителна победа с 3:0 срещу хърватския Жрински Мостар в първия мач от плейофите.

Хърватите, които достигнаха до тази фаза след успех срещу Ботев Пловдив, стартираха мача с надежди, но не успяха да се справят с натиска на домакините. Витория Гимараеш започна второто полувреме с гол на Рикардо Мангаш почти веднага след подновяването на играта. Тони Борекович добави втори гол в 51-ата минута, а Жоао Мендеш завърши вечерта с трети гол в 88-ата минута.

Така португалците почти докосват групите на третия по сила турнир в Европа преди реванша следващата седмица.