АПОЕЛ Никозия, който изхвърли Ботев Пловдив в първия предварителен кръг на Лигата на конференциите, на практика се прости с мечтите си да играе в групите на турнира. Кипърският тим загуби с 0:3 в гостуването на Юргорден (Швеция) и задачата на реванша изглежда непоснилна. Цял мач за АПОЕЛ Никозия изигра българският национал Георги Костадинов, който даже създаде и най-опасното положение за своя тим.

Двубоят ще се запомни с феноменалния първи гол на Виктор Едвардсен, който с шут от центъра в 9-ата минута прехвърли новия вратар на АПОЕЛ -  Вид Белец. Хялмар Екдал направи 2:0 в 54-ата минута, а в 65-ата минута Густав Викхейм оформи крайния резултат. Домакините останаха с 10 души на терена в 71-ата минута, когато Расмус Шюлер получи втори жълт картон и бе изгонен.

Дълбоко в добавеното време червен картон получи и футболиста на гостите Креспо, който спря откъсващ се сам срещу вратаря футболист.