Бодьо/Глимт срази Рома с 6:1 в мач от груповата фаза на Лига на конференциите. Домакините се нуждаеха само от 20 минути, за да поведат с 2:0 с голове на Ерик Ботхайм и Патрик Берг. В края на първата част Рома върна едно попадение чрез Карлес Перес, но в 53-ата минута Ерик Ботхайм върна двойния аванс на норвежците. Оттам нататък Рома тотално загуби сили и допусна нови три попадения - две на Ола Солбакен и едно на Амал Пелегрино, с което резултатът набъбна до 6:1.

Бодьо Глимт Рома

източник: БГНЕС

В другия мач от групата ЦСКА посреща Зоря Луганск, а битката стартира в 22:00 часа.

Домакините записаха страхотно начало, повеждайки още в седмата минута на двубоя. Ерик Ботхайм си освободи пространство след добро подаване в наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на Патрисио, който остана безпомощен.

В 16-ата минута Бодьо/Глимт стигна до нова опасна ситуация. Конрадсен се бе позиционирал добре и стигна първи до отбита топка, но изстрелът му бе отразен от Руи Патрисио.

След 20 минути игра резултатът вече бе 2:0 за норвежците, след като капитанът овладя страхотен пас и с още по-страхотен изстрел удвои аванса на своя тим. Осем минути по-късно Рома върна едно попадение чрез Карлес Перес. Амаду Дивара демонстрира страхотен поглед и подаде към испанеца, който хладнокръвно прати топката във вратата на противника.

В самия край на първата част Амал Пелегрино засече центриране в наказателното поле и насочи топката към вратата, но кълбото прелетя на сантиметри от напречната греда.

Няколко минути след подновяването на играта Ерик Ботхайм бе изведен от Алфонс Сампстед и с лекота направи резултата 3:1. Домакините продължиха да контролират събитията на терена и в 71-ата минута Ола Солбакен вкара четвърти гол във вратата на Руи Патрисио, след като бе останал сам срещу стража.

"Римските вълци" съвсем се обезличиха, което доведе до нови две светкавични попадения във вратата на Патрисио. Първо Ботхайм, а след това и Солбакен отбелязаха по още едно попадение в мача.

Така норвежците грабнаха трите точки и оглавиха Група С на Лигата на конференциите с общо 7 пункта. Рома пък остава втори с 6 точки. На трето място е ЦСКА с една точка, а Зоря е последен с нулев актив.

Бодьо/Глимт - Рома  КР 6:1
1:0 Ерик Ботхайм 7'
2:0 Патрик Берг 20'
2:1 Карлес Перес 28'
3:1 Ерик Ботхайм 53'
4:1 Ола Солбакен 71'
5:1 Амал Пелегрино 78'
6:1 Ола Солбакен 80'