Френският футболен отбор Лил победи Олимпия Любляна с 2:0 в първия мач от Група А на Лигата на конференции. Първото попадение за домакините отбеляза голмайсторът им Джонатан Дейвид от дузпа в края на първото полувреме, а в добавеното време на срещата турският национал Юсуф Язъджъ наказа гостите. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на защитника на словенския шампион Агустин Дофо в наказателното поле. Ситуацията бе прегледана от системата за видео асистенция на съдиите ВАР и бе потвърдено, че има нарушение.

Канадският национал Джонатан Дейвид направи няколко пропуска за "песовете", преди да вкара от дузпа. В четвъртта минута на добавеното време турското крило Юсуф Язъджъ се възползва от грешка на словенците при изпълнение на тъч и се измъкна сам срещу вратаря Матевш Видовшек и стреля покрай него за крайното 2:0.

Олимпия Любляна, който по-рано през сезона елиминира Лудогорец от Шампионската лига, не успя да застраши сериозно вратата на Лил.

В тази група са още отборите на Слован Братислава и Клаксвик от Фарьорските острови. /БТА