Бившият национал Георги Костадинов бе титуляр при победата на кипърския АПОЕЛ Никозия с 2:1 като домакин на сръбския Войводина в първата среща между двата състава от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Домакините поведоха в 32-ата минута с гол на грузинеца Гиорги Квилитавия, а в 56-ата Деян Зукич изравни. Победното попадение за АПОЕЛ реализира друг грузинец – Лаша Двали в 65-атая минута. Костадинов бе на терена до 86-ата минута, когато бе заменен от сърбина Радослав Петрович.

Общо 42 мача се изиграха във втория квалификационен кръг на турнира в четвъртък вечер.

Бешикташ победи Тирана с 3:1 като домакин. Попаденията за турския тим отбелязаха Онур Булут (21),  Джаксън Мулека (42) и Семих Кълъчсой (90+4). За албанците се разписа бразилецът Каина (83).

Будьо Глимт (Норвегия) взе аванс от три гола срещу чешкия Бохемианс след като го надигра с 3:0 като домакин, а Виктория Пилзен записа равенство 0:0 у дома срещу Дрита от Косово.

Базел изненадващо отстъпи с 1:3 пред казахстанския Тобол като домакин в Швейцария, като домакините завършиха мача с 9 души заради червени картони на Тиерно Бари и Рикардо Калафиори. Бари (25) изведе Базел напред, но с три попадения през второто полувреме гостите обърнаха мача. Серж Дебле (57-дузпа), Рамазан Оразов (62) и Ислам Чесноков (71) донесоха успеха на Тобол.

В Израел Макаби Тел Авив победи с 3:0 молдовския Петроклуб, а Бейтар Йерусалим направи 0:0 при гостуването си на гръцкия ПАОК в Солун.

Словенският Целе и Витория Гимараеш си отбелязаха седем гола, а португалците си тръгнаха с победа 4:3 от гостуването си. За Витория Гимираеш попаденията отбелязаха Жота Силва (25), Андре Силва (35), Андре Амаро (70) и Гонсало Ногейра (80). За домакините бяха точни Лука Бобичанец (1), Альоша Матко (59) и Едмилсон (90+6).

Нидерландският Твенте постигна домакински успех с 1:0 над шведския Хамарби, а в Белгия отборът на Брюж надигра с 3:0 датския АГФ Орхус.

В Северна Ирландия местният Крусейдърс записа равенство 2:2 срещу норвежкия Розенборг, а Гент надви словашкия Жилина с 5:1 у дома.