Финалистът в Лигата на конференциите от миналия сезон - Фиорентина, стигна само до 2:2 в гостуването на Генк от Група F.

Два гола за „виолетовите“ вкара Лука Раниери а Анди Зекири и Марк Макензи бяха точни за белгийския клуб.

Мачът започна с летящ старт.

Фиорентина поведе в 7-ата минута, когато Кристиано Бираги прати топката в наказателното поле, където Лука Раниери достигна до топката и с глава я прати в мрежата.

Генк изравни само 5 минути след това, когато след рикошет в наказателното поле на Фиорентина, топката достигна до Анди Зекири и той преодоля Оливер Кристенсен.

В 23-та минута след ъглов удар Миленкович отклони към Раниери, който вкара втория си гол в срещата и отново даде аванс на "виолетовите".

Пет минути преди края на редовното време Билал Ел Ханус центрира от корнер. В наказателното поле на Фиорентина Марк Маккензи се оказа най-добре позициониран и прати топката зад гърба на вратаря Кристенсен за 2:2.

В другия мач от Група F унгарският Ференцварош победи с 3:1 Чукарички.