Фиорентина си гарантира пролетен футбол в Европа с победа с 2:1 над Истанбул Башакшехир, с която италианците и турците се изравниха на първото място в група "А" на турнира Лига на конференциите.

Двата отбора са с десет точки и ще се надпреварват за първото място в последния кръг.

Даниел Алексич даде преднина на Истанбул Башакшехир в 15-ата минута, но Фиорентина стигна до пълен обрат с попадения на сръбската си звезда Лука Йович. Той се възползва от две асистенции на Кристиан Куамен в 26-ата и 62-та минута, оформяйки крайното 2:1 във Флоренция.

Виляреал не успя да вземе домакинството си на Апоел Беер Шева, след като двата отбора завършиха наравно 2:2. Испанците са сигурни първенци в група "С" с 13 точки, следвани от Лех Познан с шест, Апоел с четири и Аустрия Виена с две. Поляците и австрийците завършиха наравно 1:1.

Ница пък оглави група "D" с победа с 2:1 над доскорошния лидер Партизан. Никола Пепе и Марио Лемина вкараха по един гол в двете полувремена и дадоха предимство на французите в директните двубои срещу сърбите, тъй като двата отбора са равни с по осем точки.

Вторият мач от групата между Словацко и Кьолн, които са с по четири точки, бе отложен заради гъста мъгла в Чехия.