Челси доминира над Панатинайкос с убедителна победа с 4:1 в двубой от Лига на конференциите. Лондонският гранд демонстрира класата си, воден от впечатляващото представяне на Жоао Феликс и Михайло Мудрик, които бяха основни действащи лица в успеха.

Жоао Феликс откри резултата в 22-ата минута след прецизно подаване от Мудрик, а Мудрик сам отбеляза втория гол след почивката с точен завършващ удар в 49-ата минута. Феликс отново вкара след пас от Мудрик в 55-ата минута, като в този момент Челси вече контролираше изцяло мача.

Кристофър Нкунку добави четвърти гол за лондончани в 59-ата минута от дузпа, оставяйки Панатинайкос без отговор. Въпреки че домакините се опитаха да се върнат в играта, те успяха да вкарат само почетен гол в 70-ата минута чрез Факундо Пелистри.

Челси контролираше мача през цялото време, като защитата на Панатинайкос се оказа неспособна да спре атаките на английския тим.