Уест Хам се класира по безапелационен начина за полуфиналите на Лигата на конференциите, след като разби с 4:1 Гент в Лондон. Преди седмица двубоят в Белгия завърши 1:1, а такъв бе резултатът и след първото полувреме на "Лондон Стейдиъм". След почивката обаче тимът на Дейвид Мойс се развихри и си осигури среща с АЗ Алкмаар на полуфиналите.

Гостите изненадващо поведоха в резултата чрез Юго Кайперс, който в 26-ата минута засече от няколко метра неособено точен опит за удар на Самоис. Микаел Антонио изравни в 37-ата, след като засече с глава на близката греда центриране от фаул на Джаръд Боуен.

Десет минути след почивката Лукас Пакета направи пълен обрат, реализирайки дузпа, която бе отсъдена след намесата на ВАР за игра с ръка на Фортуна. Деклан Райс покачи в 58-тата минута след изумителен солов рейд, започнал още от половината на "чуковете".

В 63-тата Антонио оформи крайния резултат с втория си гол за вечерта. До края попадение на Боуен бе отменено заради игра с ръка.