Скромният белгийски тим Юнион Сен Жилоа поднесе сериозна изненада в Лига на конференциите. Футболистите на старши треньора Александър Блесин изхвърлиха от турнира германския Айнтрахт Франкфурт.

Сен Жилоа се наложи с 2:1 като гост и след 2:2 в първия плейоф, с общ резултат 4:3 намери място в осминафиналната фаза на турнира.

Фарес Шаиби реализира попадение за домакините след четвърт час игра, но то бе отменено заради засада. Футболистите на Айнтрахт продължиха да бъдат по-активния тим на терена, но това не им помогна да реализират и първата част завърши без голове.

Веднага след подновяването на играта, гостите от Белгия нанесоха своя удар. Камерън Пуертас Кастро реализира красиво попадение след асистенция на Амура.

Домакините бяха много близо до изравняване на резултата в 77-ата минута, когато Нкунку стреля опасно с глава, но вратарят на гостите показа класа и изби.

Само три минути след добрия шанс за Айнтрахт, Сен Билоа вкара втори гол и наклони много сериозно везните в своя полза. Денис Айенса направи 2:0 в полза на Сен Жилоа след много добра контраатака.

Айнтрахт все пак успя да върне едно попадение чрез Дина Ебимбе, но то се оказа крайно недостатъчно за нещо повече от почетна загуба и отпадане от европейските клубни турнири.