Лацио победи ЧФР Клуж с 1:0 у дома в първи мач от плейофите в Лига Европа. Единственият гол в мача вкара Чиро Имобиле в продължението на първата част. Още в 15-ата минута италианците останаха с човек по-малко, след като Патрик беше изгонен.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Домакините започнаха силно срещата и още в 8-ата минута можеше да поведат, но Сергей Милинкович-Савич пропусна от изгодна позиция. В 15-ата минута обаче Патрик беше изгонен след груба проява. Това обаче не се отрази на играта, като отново "римските орли" бяха по-добрият тим.

В добавеното време на първата част Чиро Имобиле беше изпуснат от защитата на румънския шампион и се възползва от центриране на Фелипе Андерсон за 1:0.

През втората част Лацио не даде никакви шансове на своя съперник, а освен това пропусна да направи успеха си по-изразителен. В 65-ата минута Матиас Весино можеше да се разпише с глава, но защитник изби топката в последния момент.