Френският Олимпик Марсилия победи гръцкия ПАОК с 2:1 у дома в първи четвъртфинал между двата отбора от Лигата на конфренциите.

Мачът бе маркиран от изключителен гол от звездата на домакините Димитри Пайе. Офанзивният френски футболист отправи изящен удар в 35-ата минута на мача от воле, а топката влетя зрелищно от разстояние във вратата на солунския отбор.

БГНЕС / BGNES
49 снимки

Целият свят говори за изпълнението на бившия играч на Уест Хем, а дори в социалните мрежи се срещат твърдения, че това е най-добрият гол, вкарван някога във футбола

Ето изпълнението на Пайе:

Иначе, извън стадиона пък в часовете преди мача локалната полиция използва сълзотворен газ, за да разпръсне големи групи от фенове на двата отбора, които само чакаха да се сбият. Преди схватката между двата тима фен на Марсилия и двама гърци бяха арестувани преди първия четвъртфинал между двата отбора.