Отборът на Лестър изкова солиден успех с 4:1 срещу датския Рандерс в първия плейофен мач за класиране на 1/8-финалите в турнира Лига на конференциите и очаква спокойно реванша след седмица.

“Лисиците” откриха в 23-ата минута чрез Уилфред Ндиди, който се възползва от подаване на Адемола Лукман и порази вратата на гостите. Гостите от Дания смълчаха “Кинг Пауър Стейдиъм” в самия край на полувремето, когато Вито Хамершьой-Мистрати успя да преодолее сънародника си Каспер Шмайхел и изравни.

След почивката обаче Лестър наложи тотално превъзходството и с попадения на Харви Барнс (49), Патсон Дака (55) и Киърнън Дюсбъри-Хол (74) стигнаха до убедителния успех.

В самия край на мача “лисиците” можеха да направят успеха си още по-убедителен, но влезлият като резерва Келечи Ихеаначо направи пропуск.