Отборът на Фиорентина разгроми с 6:0 Чукарички в мач от Група F на Лига на конференциите. Така вече има три отбора с по пет точки, като освен "виолетовите" с толкова са Ференцварош и Генк. Чукарички остава с 0 точки, а лидер в групата е италианският тим заради най-добра голова разлика.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Още в 6-ата минута домакините поведоха. Лукас Белтран преодоля стража Неманя Белич след добър пробив.

Само четири минути след това отново той удвои аванса на Фиорентина, след като прехвърли вратаря на гостите.

В 22-ата минута пък "виолетовите" нацелиха гредата. Лукас Белтран бе близо до хеттрика си, но именно напречния страничен стълб го лиши от него.

Все пак седеми минути след това Нанитамо Иконе се разписа с изстрел от границата на наказателното поле.

В 36-ата минута Чукарички остана с човек по-малко, след като Лука Суботич получи директен червен картон. Първоначално му бе показан само жълт, но след намеса на ВАР - той бе изгонен.

Рикардо Сотил също се разписа в 66-ата минута и то от пряк свободен удар. Той пък асистира за Лукас Мартинес седем минути след това.

Крайният резултат бе оформен от Максим Лопес, който отбеляза страхотен гол с шут в горния ъгъл от ръба на пеналтерията.