Базел направи огромна крачка към класиране във финала на Лига на конференциите, след като победи с 2:1 Фиорентина във Флоренция. Швейцарският тим изоставаше в резултата, след като бившият им футболист Артур Кабрал откри резултата в 25-ата минута. В 71-ата минута Анди Диуф изравни, а победното попадение вкара Зеки Амдуни във втората минута на продължението.

Базел стигна до гол още в 7-ата минута чрез Жан-Кевин Огюстен, но попадението беше отменено заради засада. В 19-ата минута Пиетро Терачано отрази удар на Анди Диуф от десетина метра.

В 25-ата минута Фиорентина поведе. Лукас Мартинес Куарта продължи с глава центриране от корнер, а топката стигна до Артур, който не сбърка - 1:0.

В 71-ата минута Базел изравни. Диуф направи страхотен индивидуален пробив, навлезе в наказателното поле и не остави шансове на вратаря на домакините за 1:1. В 84-ата минута удар с глава на Зеки Амдуни срещна гредата.

Във втората минута на добавеното време обаче швейцарският национал засече отличен пас на Дариан Малеш и от няколко метра не сбърка за крайното 1:2.