Българският полузащитник Янис Карабельов игра цял мач за унгарския Кишварда при победата над казахстанския Кайрат с 1:0 в реванша от втория предварителен кръг на турнира Лига на конференциите.

Унгарците продължават в следващия кръг с общ резултат 2:0. Карабельов се представи стабилно в средата на терена и помогна за успеха на тима. Единственото попадение отбеляза Ясмин Мешанович в 39-а минута.

Сепси с българина Радослав Димитров в състава си отстрани драматично Олимпия Любляна след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 2:0 за Олимпия и се стигна до продължения и дузпи след успеха на Сепси с 3:1 в първия мач. Радослав Димитров бе сменен в продълженията и не остана на терена за наказателните удари, при които румънците бяха по-точни и се класираха за следващата фаза.

Българският национал Мартин Минчев и неговият Спарта Прага изненадващо отпаднаха след загуба с 1:2 от норвежкия Викинг.

Минчев започна на пейката, но влезе в 74-а минута при резултат 1:1, а в добавеното време на мача резервата Викстол вкара победен гол и класира Викинг напред.