Цървена звезда се предаде пред непретенциозния АПОЕЛ Никозия във втория предварителен кръг на Купата на УЕФА. Сръбският гранд, който изпитва сериозни трудности от началото на сезона, завърши 3:3 на свой терен след продължения. Така след 2:2 в първата среща, АПОЕЛ продължава в първия действителен кръг, заради повече голове на чужд терен.

Субашич в 77 –та и Милияш в 85-та и 103-та минути бяха точни за Цървена звезда, докато Косовски и Рибейро вкараха в 54-та и 56-та за кипърския тим. Последният пирон в ковчега на „звездашите” заби Мирославлевич в 117-та минута, когато домакините вече се виждаха крайни победители.

15000 фена на Звезда изгледаха кошмара на своите любимци. Той най-вероятно ще ознаменува и напускането на старши треньора Зденек Земан, който още преди мача бе готов с оставката си.