Отборът на Зрински Мостар е с една стъпка по-близо до втория предварителен кръг на Лига Европа. Тимът от Босна и Херцеговина се наложи с 3:1 като гост на Санта Колома (Андора) в първия мач от първия квалификационен кръг на надпреварата.

Победителят от тази двойка ще се изправи в следващия етап срещу един измежду Ботев Пловдив и Астана. В първия мач тази вечер, отборът, воден от Станимир Стоилов се наложи с 1:0 като гост в Казахстан. Реваншът е след седмица в Бургас.

Санта Колома поведе в края на първото полувреме, но с три попадения след почивката Зрински Мостар успя почти да си осигури участие и в следващия кръг на Лига Европа.

В първия мач от втория квалификационен кръг победителят от Санта Колома и Зрински Мостар ще бъде домакин. Срещите са на 18 и 25 юли.