Воденият от Станимир Стоилов отбор на Астана претърпя тежко домакинско поражение с 0:3 от Виляреал в първия мач от плейофа на Лига Европа. По този начин „жълтата подводница“ на практика си подсигури класирането за груповата фаза на турнира още преди реванша, който е след седмица.

Испанският отбор имаше надмощие от самото начало на мача, като контролираше случващото се на терена.

Виляреал поведе в 33-та минута, когато след неразбирателство в защитата на Астана топката попадна в Кани, който дори бе на път да пропусне, защото не уцели добре кълбото, но все пак го изпрати във вратата на Ерич.

Гостите удвоиха своята преднина в 48-та минута, когато Коста намери Джовани дос Сантос в наказателното поле на Астана и той отблизо не пропусна да вкара.

Астана завърши мача с човек по-малко, след като Аничич бе изгонен за втори жълт картон в 60-та минута.

Виляреал стигна до класическа победа в мача след гол на Марио в 84-та минута.

Така Виляреал на практика обезсмисли реванша, който е след една седмица на „Ел Мадригал“.