Екзекуторът на Литекс в Лига Европа си намери майстора. Унгарският Дьошгьор отпадна безславно след две тежки загуби от руския Краснодар в третия квалификационен кръг.

След като загубиха с 1:5 първия мач у дома, сега унгарците паднаха с 0:3 от резервите на противника и се простиха с надпреварата. За Краснодар в 60-та минута се появи бившият играч на Левски Жоазиньо.

Бразилецът влезе на мястото на искания многократно от ЦСКА колумбиец Рикардо Лаборде. Лявото крило влезе при резултат 2:0 и асистира за последното попадение в мача на Ари, който беше точен в 86-та минута.

Интересното е, че Ари влезе по едно и също време с Жо, като и двамата довършиха и без това дезорганизираната защита на Дьошгьор. Преди техните попадения на два пъти се разписа Папа Муса Конате, който беше точен в 30-та и 55-та минути.