По подобие на Левски и Жилина записа победа с два гола разлика преди срещата реванш от първия кръг на турнира за Купата на УЕФА между двата тима в четвъртък в София.

Словаците прекъснаха негативната си серия от три поредни мача без победа в местното първенство и се наложиха у дома над Дубница с 3:1 при дебюта за новия наставник Душан Радолски, заменил в сряда уволнения Павел Върба.

Головете за Жилина отбелязаха Адауто Да Силва, Роберт Йеж и Мислав Кароглан. Така тимът се утвърди на второто място в класирането след десетия кръг с 21 точки, с точка зад лидера Кошице, който гостува на Слован Братилсава.

Бразилецът Адауто откри в 53-ата минута с глава след центриране на Адмир Владавич, но Ян Запотока изравни четвърт час по-късно. В 71-ата минута Йеж направи 2:1 след пас на Петер Пекарик, а резервата Кароглан оформи крайното 3:1 в 87-ата минута с остър удар по диагонала след самостоятелен пробив отдясно.